rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Jan 14 – Jan 20

Jan 14 Girls Varsity Gymnastics vs. Apollo High School, Sartell High School Meet @ St. Cloud Cathedral High School 6:00 pm | St. Cloud Cathedral High School Jan 15 Boys Varsity Nordic Skiing at Alexandria Area High School Meet @ Andes Tower Hills TBA | Andes Tower Hills Jan 15 Girls Varsity Nordic Skiing at

All Teams Schedule: Week of Jan 07 – Jan 13

Jan 08 Girls Junior Varsity Basketball at Brainerd High School Brainerd 5:45 pm | Brainerd H.S. Jan 08 Girls Varsity Basketball at Brainerd High School Brainerd 7:15 pm | Brainerd H.S. Jan 10 Boys Varsity Nordic Skiing at Meet @ Saint John’s Prep TBA | Saint John’s Prep Jan 10 Girls Varsity Nordic Skiing at

All Teams Schedule: Week of Dec 31 – Jan 06

Jan 03 Girls Junior Varsity Basketball vs. Rocori High School Rocori 5:45 pm | St. Cloud Tech High School Jan 03 Boys Varsity Swimming vs. Fergus Falls High School Meet @ St. Cloud Tech H.S. 6:00 pm | St. Cloud Tech High School Jan 03 Girls Varsity Basketball vs. Rocori High School Rocori 7:15 pm

All Teams Schedule: Week of Dec 24 – Dec 30

Dec 27 Girls Varsity Basketball vs. Rocori, Sartell, Sauk Rapids-Rice, Duluth East, Pine City, Braham, , Totino-Grace Rocori, Sartell, Sauk Rapids-Rice, Duluth East, Pine City, Braham, , Totino-Grace 1:00 pm | St. Cloud Tech High School Dec 28 Boys Varsity Wrestling at Tournament @ Fargodome 7:30 am   Dec 28 Boys Junior Varsity Wrestling at

Last Chance – Nominate or Apply for the Semper Fidelis All-American Program

Do you have what it takes to be a Semper Fidelis All-American? Time is running out to apply or nominate an athlete for the program. All applications are due Monday, December 31. Selected Semper Fidelis All-Americans will receive an all-expenses paid trip to the 2019 Battles Won Academy, held in Washington D.C.. All-Americans will experience Quantico, tour the Nation’s

All Teams Schedule: Week of Dec 17 – Dec 23

Dec 18 Girls Varsity Nordic Skiing at Meet @ St. Cloud – Riverside TBA   Dec 18 Boys Varsity Nordic Skiing at Meet @ St. Cloud – Riverside TBA   Dec 18 Boys Freshman Basketball vs. Fergus Falls High School Fergus Falls 5:45 pm | St. Cloud Tech High School Dec 18 Girls Junior Varsity

All Teams Schedule: Week of Dec 10 – Dec 16

Dec 11 Boys Junior Varsity Basketball at Willmar High School Willmar 5:45 pm | Willmar H.S. Dec 11 Boys Freshman Basketball at Willmar High School Willmar 5:45 pm | Willmar H.S. Dec 11 Girls Junior Varsity Basketball vs. Buffalo High School Buffalo 5:45 pm | St. Cloud Tech High School Dec 11 Girls Varsity Gymnastics

All Teams Schedule: Week of Dec 03 – Dec 09

Dec 03 Girls Junior Varsity Basketball at Little Falls Little Falls 5:45 pm   Dec 03 Girls Varsity Basketball at Little Falls Little Falls 7:15 pm   Dec 04 Boys Freshman Basketball vs. Alexandria Area High School Alexandria Area HS 5:45 pm | St. Cloud South Jr. High Dec 04 Girls Junior Varsity Basketball at

All Teams Schedule: Week of Nov 26 – Dec 02

Nov 27 Girls Junior Varsity Basketball vs. Rogers High School Rogers 5:45 pm | St. Cloud Tech High School Nov 27 Girls Varsity Basketball vs. Rogers High School Rogers 7:15 pm | St. Cloud Tech High School Nov 29 Girls Junior Varsity Basketball at Sartell High School Sartell 5:45 pm | Sartell High School Nov

All Teams Schedule: Week of Nov 19 – Nov 25

Nov 24 Boys Varsity Basketball at Rocori High School Rocori 9:00 am | Rocori H.S. Nov 24 Girls Varsity Basketball at Brainerd High School Brainerd 9:00 am | Brainerd – Forestview Middle School